Šulc hattrickem sestřelil Slovácko a opanuje čelo tabulky střelců

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - sobota, 11. květen 2024 16:52
Šulc hattrickem sestřelil Slovácko a opanuje čelo tabulky střelců Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně zvládli i druhé kolo nadstavby, když na domácím hřišti porazili Slovácko 4:2. Hattrick vstřelil nejlepší střelec ligy Pavel Šulc, jeden gól přidal Lukáš Hejda. Klíčové okamžiky se odehrály až v nastavení, když nejprve v 93. minutě Šulc proměnil penaltu a stejný hráč pak z poslední akce skóre i uzavřel.

Trenér Koubek tentokrát vynechal ze základní sestavy své opory Tomáše Chorého či Lukáše Červa, karty zase nepustily do zápasu Robina Hranáče. Na první velkou šanci čekala Doosan Aréna do 14. minuty. Do centru Souarého se opřel Havel a Slovácko zachránil skvělý Heča a následně i horní tyč. Jen o pár vteřin později si hostující obrana znovu nedala pozor na Havla, krajní bek Viktorie byl ale příliš blízko Hečovi a nestihl ho už přehodit. Gólu se tak domácí dočkali v 16. Minutě. Vydra se v pokutovém území prokličkoval přes několik hráčů a Pavel Šulc doklepl míč do poloprázdné branky. Ve 23. minutě si obrana Slovácka nepohlídala Vydru, Heča ale předvedl opět fantastický zákrok a vyrazil míč na roh. Hosté přežili několik kritických momentů a ve 32. minutě z ničeho nic udeřili. Do míče se zdálky opřel Kohút a Jedlička se po jeho střele natahoval marně. Ve 41. minutě mohli Moravané otočit vývoj zápasu, jenže Juroška zcela osamocený z pár kroků napálil míč do břevna. A tak se dočkali vedoucího gólu zase domácí. Nejprve trefil Jirka tyč a krátce poté se už nemýlil po rohovém kopu Lukáš Hejda.

Ve druhé půli Viktoria dlouho kontrolovala hru, po pěkné individuální akci ale pálil mimo Souaré. V 66. minutě trefili hosté při centru bránícího Řezníka do ruky a po více než třech minutách rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop pak bezpečně proměnil Havlík. Viktoria si mohla vzít vedení opět zpět, jenže Vydra, Chorý a následně ani Havel Heču nepřekonali. Když už to vypadalo, že si oba týmy rozdělí po bodu, odhalil VAR ruku i na druhé straně, Tomáš Chorý kolegiálně přenechal penaltu Pavlu Šulcovi bojujícímu a korunu krále střelců, a záložník Viktorie v 93. minutě poslal Viktorii opět do vedení. Hosté vsadili vše na jednu kartu, Heča při závěrečné standartce opustil svoji branku a Pavel Šulc pohodlně dokonal hattrick.